Polish English Chinese (Simplified) Ukrainian

Dezynfekcja Płock

Dezynfekcja w Płocku polega na zwalczaniu wszelkiego rodzaju drobnoustrojów jak bakterie, grzyby czy wirusy.
Powodem, dla którego zlecane są nam prace dezynfekcyjne są różne: przebyta choroba, brzydki zapach, rozkład ciała lub pożar.
Jeśli twierdzisz, że potrzebne są Ci profesjonalne usługi dezynfekcji, zadzwoń do nas już dziś.

Ozonowanie Płock

Ozonowanie to jedna z popularniejszych, a na pewno bezpieczniejszych metod dezynfekcji, którą stosujemy w Płocku. Stosuje się je zarówno w przypadku konieczności pozbycia się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, ale także nieprzyjemnych zapachów itd.

Ozon to tak naprawdę też cząsteczka tlenu, ale złożona z trzech atomów (O₃). Ten trzeci jednak ma skłonność do odłączania się i wchodzenia w reakcje z innymi związkami. Wolny atom tlenu rozbija więc jedne substancje i tworzy inne. Ozon jest bardzo reaktywny, dlatego jest tak skuteczny w procesie dezynfekcji i neutralizacji zapachów, ale też trzeba go używać bardzo ostrożnie, gdyż może uszkodzić również nasze płuca czy skórę. Dlatego też użycie go samodzielnie, może skończyć się źle. Warto zaufać profesjonalistom z DDD Płock, którzy mają bogate doświadczenie w używaniu generatorów ozonu.

Ozonowanie można stosować zarówno w przypadku mieszkań, domów, samochodów. W naszym przypadku wykwalifikowana kadra i potencjał sprzętowy pozwala również na ozonowanie wielkopowierzchniowe np. magazynów czy hal lub dużych biurowców.

Jak wygląda proces ozonowania

Ozon niszczy również drobnoustroje. Ponieważ zachowuje się podobnie jak powietrze, jest w stanie dotrzeć do tych samych miejsc, do których i ono dociera. Wypełni więc wszelkie zakamarki, szczeliny, przewody wentylacyjne i rury, a także wnętrze szaf czy szuflad. Czy bylibyśmy w stanie zrobić to samo przy pomocy standardowych środków odkażających?

Po zabiegu, jeśli zostanie przeprowadzony prawidłowo, mamy więc pewność, że nigdzie nie zostały żadne żywe bakterie, grzyby czy wirusy. Stąd powszechne zastosowanie ozonu w szpitalach czy innych obiektach użyteczności publicznej, a ostatnio również w mieszkaniach, ze względu na koronawirusa.

Sprzątanie po zgonach Płock

Zgon bliskiej osoby zawsze jest nieprzyjemną okolicznością dla każdego, niezależnie od jakości kontaktów w ostatnich latach życia zmarłego. Niestety, coraz częściej zgony następują w samotności, w przypadku kiedy osoba mieszkała bez współlokatorów.

Utrata bliskiej osoby może być czasami nagła lub gwałtowna, a sprzątanie po śmierci może być emocjonalnie druzgocące dla bliskich, zwłaszcza jeśli zmarłemu nikt nie towarzyszył w chwili utraty. Usługi sprzątania po śmierci, powszechnie określane jako sprzątanie miejsca przestępstwa lub sprzątanie po zagrożeniach biologicznych, pomagają klientom w czyszczeniu, odkażaniu i dezodoryzacji terenu. Często wiąże się to z obchodzeniem się z dużymi ilościami płynów ustrojowych stanowiących zagrożenie biologiczne, które mogą przenosić szkodliwe patogeny, bakterie, wirusy lub choroby.

Nie można zlekceważyć potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z miejscem śmierci. Płyny ustrojowe mogą nieść szereg potencjalnie zakaźnych zagrożeń biologicznych, które mogą wyrządzić szkody dzieciom, osobom starszym i innym. Biorąc pod uwagę ryzyko narażenia osób na patogeny przenoszone przez krew, takie jak HIV, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, MRSA i inne materiały biologiczne, wymagane jest odpowiednie czyszczenie, dezynfekcja i sanityzacja miejsca przestępstwa lub miejsca śmierci, aby zapewnić ponowne bezpieczeństwo użytkowania.