Polish English Chinese (Simplified) Ukrainian

Dezynsekcja Płock

Dezynsekcja to szereg działań polegających na usuwaniu szkodników w postaci owadów w Płocku.
Działamy na terenie Płocka i okolic, tak więc możesz liczyć na naszych doświadczonych techników, którzy pomogą Ci pozbyć się z domu owadów takich jak pluskwy, karaluchy, komary, kleszcze, muchy, pająki, mrówki czy szkodniki zbożowe.

Jakie owady wyróżniamy?

W zależności od ich charakteru istnieją trzy kategorie szkodliwych owadów: owady latające, pełzające i ksylofagiczne.

Owady latające

  • Komary: znacie te uczucie, kiedy latem chcecie wypocząć w swoim ogrodzie czy na działce, a co chwila musicie odganiać się od tych krwiożerczych stworzeń? Zaufaj naszym technikom i już dziś pozbądź się komarów ze swojego podwórka.
  • Kleszcze: to zmora w szczególności kiedy wybieramy się do lasu lub przebywamy wśród gęstej roślinności. Pamiętajmy, że kleszcze są groźne, bo przenoszą choroby jak borelioza i wiele innych.
  • Mole: w tej rodzinie owadów spotykamy mole spożywcze i mole odzieżowe. Mole odzieżowe, jak sama nazwa wskazuje, żywią się włóknami odzieży i budują tam swój kokon. Wprawdzie nieszkodliwe dla ludzi, nadal atakują włókna tekstylne, takie jak zasłony, sofy czy ubrania i powodują znaczne uszkodzenia, pomimo ich krótkiego życia. Jeśli chodzi o mole spożywcze, podobnie jak inne szkodniki żywnościowe, żywią się różnymi pokarmami, takimi jak mąka, ciastka, a nawet czekolada.
  • Osy: osy mogą stać się niebezpieczne dla ludzi, gdy czują się zagrożone i aby się bronić, mają żądło, które trzymają nawet po tym, w przeciwieństwie do pszczół.
  • Muchy:  Owady te są szkodliwe, ponieważ przenoszą bakterie z pojemników na śmieci do naszego jedzenia.

Owady pełzające:

 
  • Karaluchy: lub powszechnie prusaki, wszystkożerne i obrzydliwe owady występujące prawie wszędzie. Wiele punktów wspólnych z gryzoniami, karaluchy żyją wewnątrz i na zewnątrz domów i podobnie jak szczur, karaluch woli krążyć w nocy, aby polować i dostać się do najmniejszych otworów. Kolejne podobieństwo do szczurów, karaluchy rozmnażają się z dużą prędkością.

  • Pluskwy: W przypadku pluskiew ich nazwa sugeruje miejsce ich rozmnażania. Ich ugryzienie nie przenosi choroby, ale nadal może powodować nieprzyjemne swędzenie. Z drugiej strony pluskwy są przyciągane do owoców, warzyw, roślin i kwiatów i charakteryzują się zapachem, który wydzielają, gdy próbujesz się do nich zbliżyć.

  • Mrówki: Istnieją tysiące gatunków mrówek. Ale wśród najbardziej obecnych w naszych domach znajdujemy mrówkę czarną, mrówkę czerwoną i mrówkę stolarza, z których wszystkie żyją w koloniach. Nawet jeśli ich uciążliwość na ogół nie jest niepokojąca, nadal sugeruje się, aby trzymać je z daleka, zanim zaatakują

  • Rybik srebrzysty: Ten mały owad bierze swoją nazwę od srebrzystych łusek pokrywających jego grzbiet. Schroni się w wilgotnych i ciepłych miejscach lub między szczelinami w ścianach. Jego niebezpieczeństwo nie dotyczy ludzi, ale raczej kontaktu z papierem, tkaninami lub odzieżą.  

  • Pchły: pchła to mały owad, który atakuje ludzi i zwierzęta powodując silne swędzenie, a nawet alergie.